Değerli Velim;

       Çocuğunuzu okula getirmeye karar verdiniz. Eğer daha önce bir okul deneyiminiz yoksa önemli bir ilkle karşı karşıyasınız demektir. Bu en anlamlı ve önemli İLK deneyiminizde bizler sizinleyiz ve en az sizin kadar heyecanlıyız.  Sizi ve çocuğunuzu merak ediyoruz.  Bir çocuğun okula hazırlanması doğumuyla başlar dersek inanır mısınız? Çocuklar neredeyse doğduktan kısa bir süre sonra küçük bağımsızlık çabaları göstermeye başlarlar. Emekleme, yürüme derken arkasına bakmadan uzaklaşma… Çocukları kendimize belli bir yetişkine belli bir ortama bağımlı yapan biz anne – babalarız kuşkusuz. Çocuğun bizden uzaklaşma, farklı ortamlara ve farklı insanlara yönelme davranışını ne oranda destekleyip fırsat vermişsek çocuğumuz o oranda yeni ortama uyum sağlamaya hazırdır.

         Okula başlamadan bir süre okul ve okuldaki yaşantılarla ilgili sohbet edin. Konuşmalarınız sürekli eğlenceyle dolu anların abartısıyla dolu olmasın kurallar ve kendi kendine yetme ile ilgili kaygılar da taşımasın.  BİRLİKTE NELER YAŞANACAĞINI MERAK ETTİĞİNİZ GÜVENLİ, SICAK BİR ORTAMI TANIMLAMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

        Çocuğunuzla ilgili her türlü izlenim ve gelişmeyi sizin aklınıza takılabilecek her çeşit soruyu hiç ertelemeden okul yönetimi ve eğitimcilerle paylaşın, bize güvenin, kararlı olun ve bizimle işbirliği yapın.

Ayla DEĞER

En Üste