• 0(312) 343 29 00-44
Kayıt Kabul Şartları | Ankara Kreş

2-6 yaş arası sağlıklı çocuklar kabul edilmektedir. Gruplarımız maksimum 16 kişiden oluşmaktadır ve grup kapasitesi dolmadığı sürece kayıt alınmaktadır. Kayıt evraklarının tam ve eksiksiz idareye teslim edilmesi halinde oryantasyon süreci başlamaktadır.

Ayla Değer Kreş ve Çocuk Akademisi hafta içi 07:30-18:30, cumartesi günleri 09:30-16:00 saatleri arasında açıktır. Eğitsel etkinlikler cumartesi günleri 10:00-16:00 arasında talep üzerine açılabilecektir. . Resmi tatillerde (23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim, 1 Ocak) ve bayramlarda okulumuz kapalı, 28 Ekim ve arife günleri 12:30’a kadar açıktır. Öğretmenler günü ve yılbaşında okulumuz 17:30’da kapanmaktadır.

Okulumuzda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı, proje yaklaşımına uygun eklektik anlayışla hazırlanan program uygulanmaktadır. Günlük eğitim programı 10:00-16:00 arası uygulandığından, tam gün gelen çocuklarımızın en geç 09:30’da okulda olmaları ve 16:00’dan önce alınmamaları önemlidir.

Günlük öğretmen görüşme saatleri 13:30-14:30 saatleri arasındadır. Haftalık öğretmen görüşme saatleri için idareden bilgi alabilirsiniz.

Okulumuzda acil rahatsızlık, ateşlenme gibi durumlarda veli hızla haberdar edilmekte, diğer çocukları riske atmamak için, aileden çocuğunu alması istenmektedir.

Okulumuzda ilaç kullanımına sıcak bakılmamaktadır. Ateş çıkması hallerinde parasetamol kullanımı ve doktor tarafından zorunlu tutulan antibiyotik kullanımı ile sınırlıdır. Bu ilaçların kullanımı için de reçete gönderilmesi gereklidir

Aylık ödemeler aksi belirtilmedikçe her ayın 15 – 20 si içinde yapılmaktadır. Aidatların iki ay üst üste gecikmesi halinde, kurum sözleşmeyi fesih hakkını saklı tutmaktadır.

Kış dönemi 1 Eylül- 30 Haziran tarihleri arasındadır. Bu dönemde hastalıklar nedeniyle devamsızlık eden öğrencilerimizden, genel giderlerin sürekliliği dikkate alınarak, her koşulda tam ücret alınır. Rahatsızlığı nedeniyle kısa süreli devamsızlık yapan çocuğumuzla ilgili ailenin bilgi vermesi günlük gezi ya da proje çalışmalarının aksamaması için son derece önemlidir.

Kayıt Evrakları


Kayıt evrakları tamamlanmadan çocukların okula başlaması mümkün değildir. Gerekli evraklar;
Okuldan alınan başvuru dilekçesi, kayıt formu
Çocuğun ve velilerin nüfus cüzdan fotokopisi,
Çocuğa ait sağlık raporu, aşı kartı fotokopisi
Çocuğa ait 3 adet, anne ve babaya ait birer fotoğraf,
Kullanılacaksa servis formu
Boşanmış ailelerden velayet kopyası
Yine ilk gün getirilmesi gereken okul yedekleri;

Bağcıksız okul ayakkabısı, yedek kıyafet, iki takım iç giyim, iş önlüğü, kullanılıyor ise bez, ıslak mendil, pişik kremi; kızlar için çanta içinde toka, tarak, uyuyacak çocuklar için çarşaf, yastık kılıfı, yastık, pijama, gerekli ise biberon, suluk, emzik, yorgan veya battaniyedir. Tüm kişisel eşyalara isim yazılması gerekmektedir.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Ayla Değer Kreş ve Çocuk Akademisinde çalışmak istiyorsanız hemen başvurun.

0312 343 29 00-44