• 0(312) 343 29 00-44
Eğitim Anlayışımız | Ankara Kreş

Ayla Değer Kreş ve Çocuk Akademisinde; çocukların gelişim aşamalarına uygum, tüm yönleriyle desteklenmesini sağlamak amacı ile, ortam dingin fakat çocuğun denemesine, öğrenmesine olanak yaratan, merak uyandıran, etkinlik alternatifleri sunan bir ortamdır. Ayla Değer Kreş ve Çocuk Akademisinde öncelik çocukların güvenliği ve sağlığıdır. Bu nedenle kullanılan tüm malzemeler lisanslıdır.

Okulumuzda 24-36 için ayrı 48-66 yaş için ayrı ve sabit uyku odaları bulunmaktadır.

Etkinlik ortamlarında; sınıfların amacına uygun formal oyuncaklar bulunsa da, okulumuzda daha çok amaca uygun tahta parçaları, akıl oyunları bulunmaktadır.

Eğitim döngümüz;
– Çocukların merakıyla şekillenen, grubun hazır bulunuşu ve ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan kısa dönemli eğlenceli planlar.
– Proje yaklaşımını esas alan çoklu zeka alanlarını dikkate alan uygulamalar.
– Eğitim değerlendirmeleri ile yeniden şekillenen planlar döngüsü şeklinde özetlenebilir.

Sonuca değil sürece odaklanan; grup etkinliği yerine çocukların merakına göre farklı konularda küçük gruplu sofistike çalışmalarla, gerektiğinde ailelere ve konunun uzmanları liderliğinde sürdürülen projeler, ortaya çıkan ürünler, o projelere ait çocukların hazırladığı dökümanlar, ailelerimize bu dökümanların sunumlarla, çeşitli etkinliklerle paylaşılması programın özünü oluşturmaktadır.

Hayatın renklerini taşıyan çocuklar yetiştirebilmek için her fırsatta müzeler, parklar, ormanlar, resim galerileri, pastane, itfaiye, fırın, ambulans, kitapçı, market, THK, rasathane gibi deneysel geziler yapılmasına, doğum günleri, partiler, yeni yıl kutlamaları gibi sosyal etkinliklerin aylık planda sıkça yer almasına büyük önem vermektedir.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Ayla Değer Kreş ve Çocuk Akademisinde çalışmak istiyorsanız hemen başvurun.

0312 343 29 00-44